سامانه جامع رزرواسیون آنلاین هتل و گردشگری ، وب سایت هتلداری

روز جهانی گردشگری با شعار گردشگری برای همه

6 مهر ماه و یا 27 سپتامبر هر سال،  روز جهانی گردشگری است که در کشورهای مختلف جشن گرفته می‌شود. امسال، شهر بانکوک در تایلند میزبان این رویداد میباشد. شعار امسال این روز، «گردشگری برای همه» است. در ادامه با ttrust همراه باشید تا تاریخچه این روز آشنا شویم.

۲۷ سپتامبر هر سال که برابر با ۶ مهرماه است، با عنوان روز جهانی گردشگری نامگذاری شده است. از سال ۱۹۸۰ جشن گرفته می‌شود و برنامه های آن از طرف سازمان جهانی گردشگری (‌UNWTO) اعلام می‌شود. شعار امسال این سازمان برای روز جهانی گردشگری(گردشگری برای همه) است.

 روز جهانی گردشگری

نحوه انتخاب روز جهانی گردشگری

در سومین جلسه‌ی سازمان جهانی گردشگری (سپتامبر ۱۹۷۹، اسپانیا)، مجمع عمومی این سازمان تصمیم گرفت که روز جهانی گردشگری را اعلام و در سال ۱۹۸۰ آن را جشن بگیرد. این تاریخ انتخاب شد تا با مرحله‌ی مهمی از صنعت گردشگری منطبق و همزمان شود: سالگرد پذیرش اساسنامه UNWTO در ۲۷ سپتامبر ۱۹۷۰.

تاریخ این روز کاملا مناسب انتخاب شده است؛ چرا که روز گردشگری با پایان فصل گردشگری (‌high season) در نیمکره شمالی و آغاز آن در نیمکره ی جنوبی قرین است. زمانی که توریسم، مورد توجه هزاران نفر در سراسر دنیا است.

میزبان روز جهانی گردشگری ۲۰۱۶

جشن رسمی روز جهانی گردشگری سال ۲۰۱۶ در بانکوک تایلند برگزار می‌شود. تایلند جنوب شرقی آسیا قرار دارد. این کشور میزبان سواحل خلیج و دریای آندامان است. تایلند به «سرزمین لبخند» شهرت دارد. این کشور به جنگل‌های انبوه، آب‌های کریستالی و آبی روشن و همچنین فرهنگ کهن خود قدمت آن به دوران «پادشاهی سیام» (Kingdom of Siam) می‌رسد، افتخار می‌کند.

گردشگری در تایلند در سال‌های گذشته بسیار رونق داشته و رو به افزایش است. در سال ۲۰۱۵، این کشور در جنوب شرقی آسیا بیشترین توریست را داشته و میزبان بیش از ۳۰ میلیون توریست بین‌المللی بوده است. این موضوع باعث شد تایلند ۴۴/۶ میلیارد دلار از صنعت گردشگری خود درآمد داشته باشد. این نشان می‌دهد که صنعت گردشگری نقشی بسیار مهم‌تر از آنچه می‌پنداریم در توسعه و پیشرفت یک کشور دارد و مسیری برای موفقیت است. بانکوک شهری است که به خاطر معابد بسیار زیبا، بازارهای شناور و افق بی‌نظیرش شهرت دارد.

روز جهانی گردشگری

اهداف روز جهانی گردشگری

 

هدف از انتخاب و گرامیداشت چنین روزی، افزایش سطح آگاهی در مورد نقش گردشگری در جامعه و نشان دادن تاثیر گردشگری بر ارزش‌های فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و سیاسی کشورهای مختلف در دنیا است. این رویداد تلاش می‌کند که «اهداف توسعه هزاره» را پیگیری کند و تاکید کند که «صنعت گردشگری» می‌تواند نقش مهمی در رسیدن به این اهداف ایفا کند.
اهداف توسعه هزاره

اهداف توسعه هزاره، ۸ هدف مشترک هستند که سازمان ملل متحد در سال ۲۰۰۰ بر سر آن‌ها توافق کرد. اما این اهداف چیست؟


    آرمان ۱: از بین بردن فقر شدید و گرسنگی
    آرمان ۲: دست یافتن به آموزش ابتدایی همگانی
    آرمان ۳: گسترش و ترویج برابری جنسیتی و توانمندسازی زنان
    آرمان ۴: کم کردن مرگ کودکان
    آرمان ۵: بهبود سلامت مادران
    آرمان ۶: مبارزه با ایدز، مالاریا و دیگر بیماری ها
    آرمان ۷: تضمین پایداری محیط زیست
    آرمان ۸: گسترش مشارکت جهانی برای توسعهسازمان جهانی گردشگری هر سال در ۲۷ سپتامبر از تمام حزب‌ها و سازمان‌های علاقه‌مند دعوت می‌کند تا در جشن ویژه‌ی این روز شرکت کنند که در کشورهای مربوطه یا مقاصد تعطیلات برگزار می‌شوند.

روز جهانی گردشگریروز جهانی گردشگری

 چه شما در کسب و کار خود موفق باشید و یا خیر، وظیفه‌ی ماست که استارت کار شما و معرفی بهتر کسب کار شما  را بزنیم. ما با راه اندازی سامانه رزرواسیون آنلاین تور وهتل و راه اندازی وب سایت هتلداری شما با جدید ترین متد طراحی کسب کار شما را نزد مشتریان خود محبوب و به مشتریان جدید معرفی میکنیم

عضویت در خبرنامه

مارا دنبال کنید

بالا